Безпечне освітнє середовище
Антибулінгова програма на 2023-2024 н. р.
Порядок звернення
Зразок заяви
План заходів, спямованих на запобігання та протидію булінгу у 2023/2024 н. р.
План засідань робочої групи
Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу в закладі освіти
Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі освіти та відповідальність осіб причетних до булінгу
Булінг (цькування)
Згідно із Законом, булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та, (або) такою, особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Як розпізнати, що дитина стала об’єктом булінгу і що робити
Зазвичай від булінгу страждають діти, які відрізняються від інших — кольором волосся, може якимись фізичними вадами. Хоча потерпілими можуть стати не тільки фізично слабші чи менш обдаровані діти. Навпаки, вони можуть гарно вчитися, бути інтелектуально розвиненими, але, наприклад, одягатися не дуже привабливо. А буває причиною булінгу стає заздрість з боку однолітків.Насамперед вчителі і батьки повинні звернути увагу на зміни у поведінці учня чи учениці:
замкнутість, поганий настрій та пригніченість;
погіршення успішності в навчанні;
не бажання ходити у школу або дитина ходить до школи іншим шляхом;
нестандартні розмальовки в зошитах чи на руках дитини.
Батьки повинні любити дитину. Якщо дитина міняється — це завжди помітно. Значить, настав час поговорити з нею. Тактовно і без тиску, щоб дитина довірилася і розповіла про свої проблеми. Дитина повинна бути впевнена, що вдома її зрозуміють, завжди допоможуть, дадуть пораду, а не покарають за якісь дії.